Eyvah ! Koş Kuzu Koş

2 hafta önce arkadaşımın düğünü vardı. Saçımı topuz  mu yaptırsam diye düşünüyor, bir yandan da nasıl olsa anlattığım saçı kuaföre yapamayacak diye kendime gazı veriyordum.  Başka bir düşüncem yoktu. Nasıl olsa kuaför Pazar günleri hep açıktı.  Bu kuaför mahallemde, bana çok yakın olan bi yer. Akraba düğünü de olmadığı için çok stres olmama gerek yoktu, o yüzden asıl saçımı kestirdiğim, balyaj yaptırdığım uzaktaki kuaförcüğüme gitmedim.

Kuaförün önünden geçince birde ne göreyim, bizim mahalledeki kuaför kapı duvar.. O anda telaş, stres heryeri sardı mı… Kara kara düşündüm, saçımı yapamayacak edemeyecek diye binbir söz söylediğim kuaföre muhtaç kaldım. İyi mi.. Hemen giyindim fırladım dışarı. Pazar günü kuaför arayışına başladım. Etrafta bakmadığım kuaför kalmadı. Birkaçı kapalıydı. Birkaçı gözüme hoş gözükmedi, eledim. Bir tane beğendim,

-Saçım şöyle şöyle olacak böyle olacak

-Ok hallederiz.

-E nereye oturıyım?

– Yalnız en az 45 dakika beklemeniz gerekir.

-Olmaz, olamaz benim o kadar vaktim yok.

Kapladı mı daha büyük bir telaş.. Pazar Pazar yaz günü o sıcakta bu kadınlar niye kuaförde yahu diye kendi kendime konuşmaya başladım.

Aşağı doğru yürüdüm, bari birde yukarı tarafa bakıyım dedim. Gözüme güzel gelen bir yere girdim. Kadınlar bilir, daha önce ilk defa gittiği kuaförde  saç yaptırmak çok zordur. Kuaförle kadın arasında sıkı bi bağ vardır. Erkekler bu bağı hiçbir zaman anlamaz, onlar için saçmadır. Herneyse ürkek bir kedi gibi kapıdan girdim. Kuaför dopdolu. Kuaförün sahibi olduğunu tahmin ettiğim adama anlatıyorum şöyle bişi istiyorum, böyle olabilir vs. ama aklımda tam bi fikir yok. Haliyle adamında kafası karıştı. En son fön çekelim bari dedik. Kuaför dolu ya adama dedim bekleyemem ben o kadar, çok dolu burası. Tam bir sorunlu müşteri profili 🙂

Tamam, sen geç otur dedi, saçımı kendisi yapmaya başladı. Fönle başladık. Sonra şuralardan toplayayım mı dedi.. Bittiğinde tamda benim istediğim saç ortaya çıkmıştı. Tarif edemediğim saçı aynada gördüm. Nasıl mutlu olduğumu tahmin edersiniz.

Artık kendi kuaförcüğüm dışında yedek kuaförümü de bulmuştum. Benden mutlusu yoktu.

Bu arada yeni keşfettiğim kuaförün adı Sayanora Kuaför ve Güzellik Merkezi. Ben Erenköy Şubesi’ne gittim.

 

coiffeur

YORUMLAR

yorum yaz

Beğenebileceğiniz benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

aşağıdaki sorunun cevabını bu alana yazınız
4 + 4=?