Ofiste Yapabileceğiniz Egzersizler

Masa başında oturanlar size sesleniyooorum!

Hareketsiz kalmaktan nefret ediyorsunuz ama spor yapacak vaktim yoook yalanına kendinizi alıştırmayın artık.

Haydi tembellik yapmaktan vazgeçin ve  Formdakal’ın sitesinden bulduğum aşağıdaki çok basit hareketleri gün içinde yapmaya kendinizi alıştırın.

Ajandalarınıza egzersiz saati diye eklemeyi unutmayın. Ama ulu orta bacaklarınızı kollarınızı savurmadan, ofisteki arkadaşlarınızın çok dikkatini çekmeden hareketleri yapmaya başlayın 😉

 

 

Bilek Esnetme:

bilek esnetme

 

Kolunuzu, avucunuz yukarı bakacak şekilde ileri doğru uzatın. Parmaklarınızı diğer elinizle kavrayın. Yavaşça aşağı doğru çekerek ön kolunuzu esnetin. Hareketi diğer taraftan tekrarlayın.

 

Bilek ve ön kol:

bilek önkol

 

Dirseklerinizi yere paralel olarak bükerek, avuçlarınızı göğsünüzün üstünde birbirine bastırın. Yavaşça bileklerinizi sağa ve sola bükün.

 

Sırt çevirme:

sırt çevirme

 

Sırtınızı dikleştirerek oturun ve sol elinizi sol kalçanızın arkasına koyun. Sola doğru dönebildiğiniz kadar dönün ve kısa bir süre öyle kalın. Hareketi diğer taraftan tekrarlayın.

 

Bacak uzatma: 

bacak uzatma

 

Karnınız içerde, sandalyeye oturun. Sol bacağınızı kalçanızla aynı hizaya gelinceye kadar kaldırın. 2 saniye pozisyonu koruyup, hareketi diğer taraftan tekrarlayın.

 

Kalça Esnetme:

kalca esnetme

 

Sandalyede otururken, dizinizi bükülü tutarak sol ayağınızı yerden 10-15 cm kaldırın. 2 saniye pozisyonu koruyup, hareketi diğer taraftan tekrarlayın.

 

Uyluklar:

uyluklar

İçi dolu bir su şişesini dizlerinizin arasına yerleştirin. Karnınızı içeride tutarak şişeyi dizlerinizle yavaşça sıkıştırın. Tekrarlayın.

 

Yükselme:

yükselme

 

Otururken, kalçanızı sandalyeden 1-2 cm yükseltin ve 2-3 saniye pozisyonu koruyun. Daha sonra ayağa kalkın. Tekrarlayın.

 

Alçalma:

alçalma

 

Sandalyenizi duvara dayayarak kaymayacağına emin olduktan sonra, ellerinizi kalçanızın yanlarında sandalyeye yerleştirin. Kalçanızı sandalyenin önüne doğru hareket ettirirken dirseklerinizi bükün. Dirsekleriniz 90 derece açıyla bükülü duruma gelinceye kadar vücudunuzu alçaltın. Tekrarlayın.

YORUMLAR

yorum yaz

Beğenebileceğiniz benzer yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

aşağıdaki sorunun cevabını bu alana yazınız
4 + 3=?