Muzo ile Yastık Sohbetleri

muzo ile yastik sohbetleri

Cumartesi günü schatzımla beraber ortaokul yıllarımdan beri dinlediğim radyo programcısı Muzo’nun Caddebostan Kültür Merkezi’nde ki  gösterisine gittik. Schatzımda okul yıllarında onu dinlermiş. Muzo’nun ortak noktamız olması çok güzel bir duygu. Çünkü Muzo espridir, argodur, hayata bakış açısını değiştirir, onunla aynı frekansta olduğunuzu düşünüyorsanız, hayatı ve insanları daha rahat farkeder, kimin yollu kimin sağlam olduğunu küçük yaşta size pekiştirmiştir, samimiyet, gülümseme hayatta aradığınız ve daha kolay yakaladığınız kavramlar olmuştur.

Çok tuhaf bir duyguydu.. Ortaokul yıllarımda her gece yatmadan radyoyu açar onu dinlerdim. Biiipli sohbeti, arayanları tiye alarak takılması ama kimseyi kırmaması, anlayana güzel dersler vermesi, bir yandan güldürürken bir yandanda hayata dair dersler vermesi işin özüydü. Özüydü diyorum çünkü Radyo D’de iken her gece takip ederdim. Sonra iş güç başlayınca Muzo ile Yastık Sohbetleri’ne ara vermiştim. Bir gün Radyo D de olmadığını farkettim, araştırdım Radyo Tatlıses’e geçmiş. Bir iki dinledim eski tadı bulamadım. Şu anda Kral Pop’ta.

Şans eseri stand up gösterisini gördüm, ve hiç düşünmeden biletleri aldım. Yıllar önceki keyfi tekrar yaşadım. 2 saat boyunca yine bizi güldürdü, eğlendirdi.. Çok keyif aldık.

Muzo’yu hiç tanımayanlar için önce radyo programını dinlemelerini sonra gösterilerine gitmelerini tavsiye ederim 🙂

Programını bitirirken söylediği söz ile bende yazımı sonlandırayım…

“güldüğünüz günler, ağladığınız günlerden fazla olsun. Allah rahatlık versin Türkiye”

YORUMLAR

yorum yaz

Beğenebileceğiniz benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

aşağıdaki sorunun cevabını bu alana yazınız
4 + 4=?