Cremeria-Milano

Yaz-kış farketmez ama yazın daha bi başka oluyor.. Hadi bi yürüyüş yapalım deriz, bu yürüyüş de boş boş geçmez tabi. Alırız kapta, külahta artık canımız nasıl isterse, yiye yiye yürürüz. Bizim ülkemizde hala dondurma yazın yenir düşüncesi olsada, bunun zamanla biraz daha azaldığını düşünüyorum. Yine bu yürüyüş sırasında bir dondurmacı keşfettik.

Şaşkınbakkal’da Cremeria Milano.. İtalyan dondurması. Sadece dondurma yer almıyor. Kahve çeşitleri, tatlılar, sandviçler ne ararsanız var.

Linki aşağıda, sizde inceleyin..

cremeria-milano.com

Dondurmalara bakarken hangisinden yiyeceğimi bir türlü karar veremedim. İnceledim de inceledim. Baktım herkes dondurmasını aldı, sevdiceğim biraz sinirli bakmaya başladı. Ağzımdan çıkıverdi..  karpuzlu, şeftalili, bacardili… Karpuzu, şeftaliyi anladık da bacardili ne alaka.. uydu mu şimdi.. gerçektende uymadı.. Karpuz,  şeftali bi güzel gittide bacardi kalakaldı kapta… Limonlu, çikolatalı, karamelli gayet güzeldi tavsiye edilir .

Birde her dondurmanın üzerinde italyanca adı yazdığı için bazılarının ne olduğu anlaşılsada bir kaçını anlamak mümkün değil. italyanca biliyorsanız lafım yok 🙂 . Her dondurmanın üzerine limonlu ise limon dilimi, böğürtlenli ise bi böğürtlen kondurmuşlar. Çok güzel duruyor.  Aşağıda fotografı olan dondurma kuru üzüm ve romlu. Tiramisulu, karamelli, naneli, yoğurtlu, muzlu, hindistan cevizli..  Aklınıza ne çeşit geliyorsa bulmanız mümkün.

Bu kadar beğeniden, tavsiyeden sonra kıyaslama yapmak gerekirse ben yinede Mado’nun dondurmasını daha çok seviyorum.  🙂

 

 

YORUMLAR

yorum yaz

Beğenebileceğiniz benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

aşağıdaki sorunun cevabını bu alana yazınız
5 + 0=?