Lezzet Ustası’ndan Kısır Tarifi :)

Evde oturduğum, iş aradığım dönemlerde televizyon-yemek ikilisiyle baya haşır neşir olmuştum. Evlendirme programları, kadın programları derken gözümün önünden kısırlar geçiyordu. Hadi 1. gün geçti, 2. gün geçti, kısır gözümün önünden gitmedi.

Evde yalnız olduğum bir gün, gözüm döndü. Daha öncede hiç kısır yapmamıştım sadece anneme yardımcı olmak için malzemeleri doğrardım o kadar..

Kısır yapmak ne kadar zor olacak ki dedim.  Gözüm o kadar dönmüş ki evde malzeme var mı yok mu bakmadan bulguru sıcak suya koydum. Bir yandanda acaba bu kısırı nasıl yapıcam, nasıl yapılması gerek diye bi stres bastı, internetten kısır yapımına bakıyım dedim, ondada yumurtalı kısır tarifleri çıktı. bööykk dedim hemen kapattım. Kafadan sallamada olsa kendime özel bir kısır yapacaktım. Tadı güzel de olsa kötü de olsa ben yiyecektim.

Bir kenarda birkaç soğan ve maydonoz doğradım. Dolabı bir açtım içine koymayı düşündüğüm çoğu malzeme yoktu. Artık soğanla bulguru karıştırır yerim diye hüzünlü düşünceler aklımdan geçerken dolaptan kırmızı biber, havuç vs. buldum. Minik minik doğradım, salçasını hazırladım. Limonuda sıktım. Aman Allah’ım ne kadar güzel bişi oldu 🙂

Malzemeleride tam olsaydı tadını siz düşünün artık :):)

salad

YORUMLAR

yorum yaz

Beğenebileceğiniz benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

aşağıdaki sorunun cevabını bu alana yazınız
5 + 0=?