Nahıl.. Samimi, Sıcak, Orijinal..

Nahıl ile tanışmam iş yerinden çok sevdiğim bir arkadaşım sayesinde oldu. Öğlen yanına gittiğimde masasında Nahıl’ın bir kaç ürünü vardı, hediye paketi yapıyordu. O an Nahıl ile tanışmış oldum.

Nahıl, Kadın Emeği Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) iktisadi işletmesi.  Kadın girişimciler tarafından üretilen birbirinden güzel, doğal, sıcacık hediyelik ürünler mevcut.  Ayrıca bağış yoluyla gelen 2. el giysi ve aksesuarlarda satılıyor.

Yeni yıl yaklaşırken hediye seçimimi bende Nahıl’dan yapmayı kafaya koymuştum, Web sitesinden sipariş vermeyi düşünüyordum, Nahıl’a telefon ettiğimde dükkanı mutlaka ziyaret etmemi, web sitesinde bulunan ürünlerden çok daha fazlası olduğunu söylediler. Çok ilginç ama telefondaki ses o kadar samimiydi ki 🙂

 

Dün akşam schatzımla Nahıl’a gittim. İçerisi tıklım tıklımdı. Herkesin elinde tabaklar, içecekler.. Sohbet ediyor, gülüyorlardı. Biraz şaşırdık, birazda kendimizi bir tanıdığımızın evine oturmaya gitmişiz gibi hissettik. Diyorum ya farklı.. gerçektende öyleydi. Yeni yıl kutlaması yapıyorlarmış  O kadar samimilerdi ki, bir yandan ne alsam diye ürünleri incelerken, bir yandan tabak uzatıp yaptıkları kekleri, börekleri, salataları ikram ettiler. Biz güzel lezzetleri tadarken Emel Hanım seçtiğimiz ürünleri çok güzel hediye paketi yaptı. Çok keyifli bir alışveriş tecrübesi yaşadık. Yüzümüzde tatlı tebessümle oradan ayrıldık. Hediye seçiminde bize yardımcı olan Emel Hanım’a ve orda bulunan bütün güleryüzlü hanımlara sonsuz teşekkürler.

 

Eğer sizde sevdiklerinize  farkı olan, değişik ama sıcak ve  en önemlisi el emeği ürünler almak isterseniz  NAHIL’a uğramanızı öneririm. Alacağınız her ürün ile kadın ve çocukları destekleyeceksiniz.

Ziyaret etmek isteyenler için adresi: İstiklal Caddesi, Bekar Sokak No: 17 Beyoğlu / İstanbul   (Teknosa’nın tam karşı sokağı)  Telefon: 0212 251 90 85

Gitmeden websitesini inceleyip fikir sahibi olmanızı da öneririm Nahıl

Sizler için birkaç fotoğraf çektim.

 

angel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

yorum yaz

Beğenebileceğiniz benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

aşağıdaki sorunun cevabını bu alana yazınız
5 + 3=?