Kına Gecemin Hazırlıkları ve Detayları

 

kınagecem

nikah sekeri

 

Kına gecesi yapacaklar için umarım bu yazım yardımcı olur.

Öncelikle size önerim kına gecenizi düğünden bir kaç gün önce yapmanız, ben düğünden bir hafta önce yaptım. İyi ki de öyle yapmışım. O yorgunluğun üzerine 1-2 gün sonra düğün yapmak hepimiz için çok zor olacaktı. Ben ve anneler dahil olmak üzere stres, telaş, sevinç, üzüntü hepsini birarada en üst seviyede yaşadık. Düğün telaşını yaşamak için bir kaç güne ihtiyacımız vardı.

Kına mekanı seçimi önemli konu, bazı mekanların paketlerinden yararlanabiliyorsunuz, bazı yerlere kendi yaptığınız yiyecekleri götürebiliyorsunuz. Kimi yer kişi sınırlaması veriyor. 50 kişi altı kabul etmiyoruz diyor. Heryerin farklı kuralı var. Ne istediğinizi iyi bilin.

 

Ben kına gecemi Yadinbey Restaurant’ta yaptım. Küçük salonu 80 kişilik olan, havuza bakan güzel bir  mekanı var. Çok samimibir atmosferi var. Havuzdan vuran mavi ışık salona hoş bir hava katıyor.

Kına dışında doğum günü vs kutlamalarınızda az kişilik grubunuzla keyifli, özel anlar geçireceğiniz bir mekan olacaktır.

Filiz Hanım o kadar samimi ve yardımcı ki size her türlü çözümü sağlıyor. Bir abla gibi… cana yakın.

Size tek önerim, müzik için DJ ile konuşmanız. Ben hep diğer konuları düşündüğüm, kına gecem güzel geçsin, misafirlerimiz eğlensin diye üzerinde durduğum için  müziği atladım. DJ nasıl olsa profesyonel, ne çalarsa çalsın dedim ama siz siz olun DJ ile önceden konuşun ki hem o işini daha rahat yapabilsin hem de siz ve misafirleriniz güzelce eğlensin.

Görsellere gelirsek;

Süsleme  bu şekildeydi. Süslemem fotoğrafta her ne kadar kırmızı gibi gözüksede, tam kırmızı bir renk değildi, süslemede klasik kına renginden uzak olmak istedim.

Mekanda renk seçenekleri çok fazla, kafanız karışıyor.

Kına tabağının malesef fotoğrafını bulamadım ama lezzetli kına tabağı vardı.

Mekan bu şekilde. Çok heyecanlı olduğum için mekanın boş iken halini çok fazla çekememişim.

 

yadin

 

kına

 

Misafirlerime çeşitli hediyeler vermek istedim.

Kristal camdan yapılmış mumluk, mutfaklarına dekor amaçlı koymaları için mini tabak ve magnet hediye ettim.

Ve  kına geceleri ile bütünleşmiş bakır lokumdanlık , içinde lokum yerine kına keseleri vardı.

 

nikah sekeri

 

kına

 

 

Kız arkadaşlarımın kına yakarken ellerinde taşıyacakları mumlar, mendiller, hazır kına şablonları standda bu şekilde yerini aldı.

Kına yakılırken kızların taşıyacağı mumlar, mini mumluklarin içine yerleştirildi ve benden bir hatıra olarak kalması için arkadaşlarıma hediye edildi.

 

kına_mendil_aksesuar

 

kına_mum

Taçları tülle süslediğimiz sepete yerleştirdim.

kınagecesi

 

kınagecesi_taclar

 

Kuruyemiş kutularını Eminönü’nden aldım. İstenilen boyda çeşit çeşit mevcut. İnsanın Eminönü’nde kendini kaybetmemesi imkanız.

 

kina gecesi

 

kuruyemis_kına

 

kına_elsusu

 

Camdan mumlukları Eminönün’nden aldığım keselere yerleştirdim. Üzerine kelebek broşlar taktım. Camdan mumluklar, kelebek broşlar, minik tabak süsler, magnetler burada var mıdır bilmiyorum, kayınvalidem hepsini İsviçre’den getirmişti.

 

kına_hediyelik

 

kınahediye

 

kınagecesi_hediyelik

 

Benim kına gecemin hazırlıkları ve detayları bu şekildeydi. Kendim bütün detaylar ile ilgilendiğim için biraz yorucu oldu, ama güzel oldu.. Siz isterseniz en yakın arkadaşınızı görevlendirebilir, diğer zamanın size kalmasını sağlayabilirsiniz. Ama her zaman dendiği gibi bunların hepsi çok tatlı telaşlar…

Gönlünüzden geçen şekilde güzel anlarınızın olması dileğimle…

YORUMLAR

yorum yaz

Beğenebileceğiniz benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

aşağıdaki sorunun cevabını bu alana yazınız
3 + 1=?