Lezzet Durakları… Dönerci Ali Usta ve Celal Usta…

 

Sevgili takipçilerim geçen günlerde  Bayramoğlu Dönercisi’ni sizlerle paylaşmıştım. (Linki tıkladığınızda görebilirsiniz)

Yazımı hazırlarken lezzetli başka dönerci var mı diye inceledim. Ve karşıma 2 adres daha çıktı; Dönerci Ali Usta ve Celal Usta.

 

Geçen hafta Ali Usta’ya gittik. Bir yandan havaalanına yetişme telaşımız vardı. Bir yandan da lastik indi korkusu yaşadık. Her benzincide durup kontrol ediyor ve tekrar azimle Ali Usta’yı bulmaya çalışıyorduk. Ne azim ama değil mi ? 🙂

Adresi bulduk ve paket yaptırmaya karar verdik. O kadar kalabalıktı ki, baya bi paket sırası bekledik. Dürüm döner fiyatı 9 TL idi.

Yolda trafik, lastik stresinden döneri mi yedik dayak mi yedik pek tadını anlamadık. O yüzden çok yorum yapamayacağım. Tekrar gidip oturup yemeyi planlıyoruz. Tek söyleyebileceğim döneri lezzetliydi.

Dönerci Ali Usta:

Tugay Yolu Zuhal Caddesi No:59 Cevizli – Maltepe

Telefon: 444 1 254

 

O yüzden bugün Celal Usta’ya yorumlarım var..

 

 

Celal Usta’ya girince bi masaya oturduk, siparişimizi verdikten sonra hemen ortaya salata ve çok sevdiğim biberler geldi. Biberlerin tabağı biraz kirliydi. Beni rahatsız etti. Değiştirsinler diye de bir şey söylemedim.  Dönerin yanında pilavda vardı.  Lavaşlar sertti. Köpüklü ayranı başarılıydı.

Dönerci Celal Usta:

Atakent Mahallesi Reşitpaşa Caddesi

No:75 E-D Ümraniye

Telefon: 0216 329 35 40 – 41

 

Sıralama yapmam gerekirse 1. Bayramoğlu, 2. Ali Usta, 3. Celal Usta olur.

 

YORUMLAR

yorum yaz

Beğenebileceğiniz benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

aşağıdaki sorunun cevabını bu alana yazınız
5 + 3=?