Evde, Ofiste Doğru Klima Kullanımı…

Günlerdir midem bulanıyor, nanemolla bi haldeyim. Hasta olmakla olmamak arasında bir halde.. Amma velakin işten eve dönünce bulantı hafifliyor.

Kış olsa havalara suç atacağım.

Derken geçen gün işte iken masamın altından buz gibi havanın estiğini farkettim.  Ah işte o anda dank etti! Sebebi klimalar

Ben hiç farketmemişim. Klimalar adamı feci çarpıyor.

Genelde işyerleri merkezi soğutmaya sahip olduğu için çok soğuk oluyor, bildiğin derin dondurucu.. O yüzden hanımlar kendinizi koruyun, şal yada hırkalarınızı yanınızdan eksik etmeyin. Hanımlar diyorum, çünkü erkekler neredeyse klimanın önüne yatacaklar, hiç mi çarpmıyor bu erkekleri…

Tamam bu klima bu sıcak yaz günlerinde hayatımızı kurtarıyor, ama bir yandanda bir takım rahatsızlıklara yol açıyor.

23-24 derece ideal bir ortamdır. Bunu 16-18 dereceye düşürürsen ki  bizim milletimizde şöyle bir alışkanlık vardır. Klimanın düğmesine basınca anında buz gibi hava versin isterler o zamanda kas ağrıları, gribal enfeksiyonlar, bazı viral üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları, yüz felci gibi rahatsızlıklara yol açabilir. Soğuk havanın direkt yüzünüze ve üzerinize gelmesine engel olun.

Nemli günlerde nem alma modunda çalıştırın.

Filtreleri kullanım kılavuzunda  belirtilen aralıklarla temizlenmesine  ve yetkili servisler tarafından periyodik bakım yapılmasına önem verin.

Sürekli klimayı çalıştırmayın, bulunan ortamı havalandırın.

Ne yazık ki bu sıcak günlerde klimasız olmuyor ama sizi rahatsız etmesini önleyecek çözümlerle sorun ortadan kalkacaktır.

Bu önerilerimi kulak ardı etmeyin ki mutlu, serin günleriniz olsun 😉

YORUMLAR

yorum yaz

Beğenebileceğiniz benzer yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

aşağıdaki sorunun cevabını bu alana yazınız
5 + 5=?